Andrzej Sapkowski

Opowieści fantasy z Polski

Świat fantasy bardzo mocno się rozwija. Coraz więcej czytelników z wielką przyjemnością poznaje magiczne stwory, potwory, podróżuje po świecie kosmicznym. Dzisiaj wielu twórców tworzy powieści fantasy, które rozchwytywane są przez wielu czytelników. Wszyscy miłośnicy świata fantasy doskonale wiedzą, że jednym z najlepszych pisarzy tego gatunku jest Andrzej Sapkowski z www.taniaksiazka.pl. Jest to Polak, którego nazwisko znają wszyscy miłośnicy tego gatunku. Przez tyle lat żaden autor nie napisał tak wspaniałych książek jak on. Z wykształcenia ekonomista rozpoczynał jako tłumacz powieści fantasy. Czy on sam mógł być wtedy pewny tego, że sam będzie najchętniej tłumaczonym polskim pisarzem? Dzisiaj można powiedzieć, że Sapkowski jest genialnym twórcą, który ma na swoim koncie wiele powieści i wiele odznaczeń. Na podstawie opowieści o Wiedźminie zostały wydane komiksy, a nawet gry fabularne, które również cieszą się ogromną popularnością. W 2009 roku otrzymał David Gemmell Award for Fantasy za ”Blood of Elves”. Było to pierwsze wydanie angielskie Wiedźmina. W 2012 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył go srebrnym medalem Gloria Artis. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od urodzenia związany z Łodzią jest nawet honorowym obywatelem tego miasta.

Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów

Geralt nie tylko musi walczyć z różnego rodzaju potworami. Do tego musi roztoczyć opiekę nad Ciri – małą dziewczynką, która towarzyszy mu już od początku drogi. Wiedźmin ma duży wpływ na jej wychowanie. W tym tomie czytelnik poznaje także czarodziejkę Triss. Dlaczego ona będzie miała taki mocny wpływ na dziewczynkę? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie jeszcze zmierzyć się Geraltowi? Warto się o tym przekonać, czytając ten tom.

Wiedźmin. Tom 4. Czas pogardy

W czwartym tomie już od samego początku nie dzieje się najlepiej. Okazuje się, że nadchodzi czas pogardy – moment, który sprawia, że nad Wiedźminem i nad Ciri nadciągają płomienie, które ich pochłaniają. Na powierzchni zaczynają pojawiać się złowieszcze szczury, które czynią zło. Nic nie może ich powstrzymać. Na dodatek ludzie zaczynają powoli tracić wszystko to co mieli do tej pory. Dla osób ocalałych pozostaje tylko pogarda i nic więcej. Czy ktoś będzie w stanie ocalić ludzi, jeżeli Wiedźmin znajduje się w płomieniach z których w żaden sposób nie może się wyrwać. Czy czwarty tom jednocześnie będzie tomem ostatnim? Warto się tego dowiedzieć, ponieważ akcja nie ustaje ani na minutę w tej powieści.

Zdjęcie utworzone przez marymarkevich - pl.freepik.com